Doç.Dr. Mehmet Naci EFE

​ 10 Ocak 1972 tarihinde Ağrı ili, Hamur ilçesinin Adımova köyünde doğan Mehmet Naci EFE ilk,
orta ve lise öğrenimini Manisa’da tamamlayıp Elazığ Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümünü kazanarak yükseköğretim hayatına başlamıştır. 


  1999 yılında sivil hayata geçiş yaparak, Özel Güvenlik Sektörünün ilk firmalarından biri olan
“Ekol Grup” şirketlerini kurmuştur.

   Ekol Grup Şirketleri içerisinde; Güvenlik Hizmeti, Eğitim, Teknolojik destek ve elektronik, Alarm merkezi, Poligon işletimi ve yapımı, temizlik, Bahçıvanlık, OSGB, Yönetim ve İnsan kaynakları alanlarında hizmet veren yedi (7) şirket bulunmaktadır. Türkiye ;de 9 bölgede şubesi olan, 81 ilde hizmet veren firma yurt dışında; İngiltere, Dubai, Çin, Katar, Suudi Arabistan, Sudan ve Afganistan olmak üzere 7 ülkede hizmet vermektedir. Şirketlerin bünyesinde görev yapan personel sayısı 7.000 civarında olup bu rakam her yıl % 25 seviyesinde artış  göstermektedir.

  İş hayatına devam ederken aynı zamanda yükseköğretimini de aksatmayıp Beykent Üniversitesi İşletme Fakültesi, Yönetim Organizasyon Bölümünde (MBA) Yüksek Lisans; Amerika Prestone Üniversitesi ve Beykent Üniversitesinde İşletme Bölümünde Doktora (PHD) eğitimini tamamlamış; 2019 yılında ise Stratejik Yönetim alanında Doçentlik ünvanını almıştır.

  Sosyal aktivitelere katılarak aktif görevlerde sorumluluklar alan Doç. Dr. Mehmet Naci EFE, Dış İlişkiler Ekonomi Kurulu (DEİK) Bosna – Hersek İş Konseyi, Afganistan İş Konseyi, Birleşik Arap Emirlikleri İş Konseyi, Suudi Arabistan İş Konseyi Yürütme Kurulunda görev almaktadır.

  Bizzat kurucusu olduğu Girişimcilik, Liderlik, Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’ nde (CEOER) İŞKUR – KOSGEB iş birliği ile iş kurmak isteyen girişimcilere “Girişimciliği Geliştirme Destek Programı” kapsamında Girişimcilik, Liderlik, İşletme eğitimleri vermiştir.Bu hizmetler sonucunda KOSGEB yetkisi ile CEO Teknoloji Geliştirme Merkezi’ ni (CEOTEKMER) kurmaya hak kazanmıştır.
  Uzak doğu sporlarıyla yakından ilgilenen Doç. Dr. Mehmet Naci EFE, Wushu V. Duan ve Aikido IV. Duan sahibi olup 4. Kademe antrenörlüğü bulunmaktadır. Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu, As Başkanı olarak görev yapmaktadır, aynı zamanda 2 yıldız dalgıç eğitmenlik sertifikasına sahiptir.
  Sürekli eğitim ve bilgiye önem veren. Doç. Dr. Mehmet Naci EFE, kendini geliştirme yönünde iş dünyası ve çalışma arkadaşlarına iyi bir örnek olmuştur. Hali hazırda Beykent Üniversitesi (BÜ) İşletme Yönetimi bölümünde Öğretim Üyesi olup; Üsküdar Üniversitesi (ÜÜ) Öğretim Üyeliği yapmış, Beykent Üniversitesinde (BÜ) ve Milli Savunma Üniversitesinde (MSÜ) Proje Kültürü ve Girişimcilik, Yönetim Organizasyon, Liderlik, Örgütsel Öğrenme, Örgüt Psikolojisi, Örgütsel Davranış, Toplam Kalite Yönetimi alanında dersler vermektedir. Bunun yanında Gelişme ve kontrollü büyüme prensibini kendine ilke edinerek, uluslararası gelişmeler ışığında küresel dünyada yer bulmak için güvenilir adımlarla büyüyen şirketini, prestij açısından saygıdeğer hale getirmiştir.
  Halen Ekol Grup Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı olarak iş hayatına devam eden Doç. Dr. Mehmet Naci EFE; iyi derecede  İngilizce, Almanca orta derecede Arapça ve Farsça bilmektedir.

  • LinkedIn Sosyal Simge
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram

© Doç.Dr. MEHMET NACİ EFE

Ziyaretçi Sayısı: